Rodinná farma Vištuk
Niečo málo o Nás

Náš tím

niečo málo o nás

 Bc. Patrícia Makýšová - spolumajiteľka, hipoterapeut

Som vyštudovaná asistenka veterinára a aj fyzioterapeut, svoje vedomosti uplatňujem v práci s detičkami či už pri hipoterapii alebo iných aktivitách na farme.

Ing Rastislav Makýš , spolumajiteľ

Som vyštudovaný poľnohospodár, práci s koníkmi sa venujem od založeniu farmy v roku 2009, pomaly časom som sa naučil, a koňoch to čo dnes na farme uplatňujem pri ich starostlivosti, či už o naše alebo ustajnené .

Rád sa s Vami stretnem, či už pri predaji sena,slamy alebo mojou hobby je aj zapriahanie, takže spolu môžme zažiť prírodu z koča :)


 a našej farme

Nebolo to tak dávno, keď sme sa ráno cez prázdniny zobudili u babky na majeri a namiesto toho aby sme hľadali mobil utekali sme do maštale nakŕmiť kravičky a kone, na dvor sliepky husi kačky morky /samozrejme psa a mačky / Namiesto toho aby sme doobeda zapli počítač, utekali sme do lesa postaviť si "bunker" natrhať babke fialky, za to že nám na obed upečie nejakú dobrôtku a domáci chlebík. Namiesto toho, aby sme sa večer cez sociálne siete rozprávali s kamarátmi, počúvali sme dedove zážitky z vojny alebo z furmančenia u grófa , o konskej pošte, o tom že keď im chýbali peniažky stačilo zájsť na jarmok a predať pár domácich vajíčok, klobásy, slaninku...
Naša babka asi nevedela koľko mesiacov má záruku "krabicové" mlieko, pretože každé ráno a večer nám ho priniesla čerstvo nadojené, asi ani nevedela koľko stojí v obchode mäso, lebo ho nikdy nekupovala keďže nám behalo v chlieviku a asi ju ani nezaujímalo koľko stojí nové auto, lebo všade sa dostali konským povozom.
Skrátka, dnes majú mladí ľudia inú predstavu o živote, zábave, peniazoch a hlavne o vzťahoch...

Naša mala útulná farmička bola vybudovaná hlavne preto, aby sme mali miesto kam môžeme utiecť keď potrebujeme načerpať energiu, tam kde sa na chvíľu zastaví čas, kde ste len vy, príroda a zvieratá . Je to miesto oddychu a samozrejme zábavy, pohybu a športu.
Chceme Vám milí priatelia ukázať ako to na gazdovstve fungovalo u našej babky a dedka.